W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują bardzo sporą atencję do swojego wizerunku zewnętrznego – do tego jak są pomalowani, jaką mają fryzurę, jak są ubrani. Nie każda kobieta umie sama porządnie się pomalować i dlatego coraz częściej korzystają z usług ekspertów, czyli wizażystów.

Jedni umawiają się do wizażysty wyłącznie przy specjalnej okazji, na przykład uroczystości ślubnych, inni korzystają z usług studio wizażu dość systematycznie. Część wizażystów wykonuje swoje służby mobilnie – w domu klienta, co jest niezwykle praktyczne dla wielu klientów. Tego typu forma zezwala im na zaoszczędzenie wiele wartościowego czasu.

Jednak poniektórzy klienci lubią korzystać z usług wizażystek w studio wizażu. Nie każda stylistka czy wizażystka, zwłaszcza na początku swojej działalności ma osobiste studio wizażu. Lecz to nie jest problem, dlatego że realny jest też wynajem stanowiska makijażowego, bądź wynajem całego studio. Można tylko poszukać w ogłoszeniach albo wpisać w wyszukiwarkę stosowne frazy z określą aglomeracje, jakie nas frapuje, na przykład: „wynajem pracownia warszawa”.

Współczesne oraz doświadczone studio wizażu musi być wyekwipowane przede wszystkim w spore, odpowiednio oświetlone lustro. Światło najlepiej jak jest LED-owe i o obojętnej barwie.

W najmowanym studio makijażowym nie może brakować obszernego blatu i pojemnej półki, w której wizażystka będzie miała możliwość rozłożyć wszystkie kosmetyki oraz naturalnie wygodnego fotela dla Klientki. Nie ważne czy z usług wizażystki korzystamy u siebie w domu lub w studio wizażu – znaczące, żeby wizażystka była kreatywna, ciekawiła się ubiorem, kosmetyką oraz posiadała ciekawy gust.

Uznani wizażyści prowadzą także warsztaty dla firm, na których opisują triki charakteryzatorskie, kształcą z technik profilowania twarzy oraz oczu, nauczają indywidualnego doboru kosmetyków do poszczególnego typu urody, uczą też makijażu biznesowego. Na tego typu warsztatach dla firm można nie tylko usłyszeć dużo interesujących faktów w kwestii stylizacji, makijażu, ale także na problem zwykle popełnianych błędów w doborze ubrań oraz makijażu.

Źródło: warsztaty dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *