O podróży do Australii fantazjuje sporo osób. Daleki kontynent, najpiękniejsza oraz największa rafa koralowa na świecie, parki gdzie bez ograniczeń latają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru oraz Sydney Opera House – te wszystkie miejscowości przyciągają licznie globtroterów z całego świata.

Jak się wprawdzie okazuje, nie wystarczy tylko zakupić bilet lotniczy do Australii. Nadzwyczaj ważnym jest, żeby również spełnić formalności powiązane z uzyskaniem zezwolenia na pobyt. Czyli otrzymać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument tego typu, muszą posiadać wszystkie osoby, które nie są obywatelami Australii. Pozytywną informacją jest wprawdzie to, że wizę można uzyskać w postaci elektronicznej. Wystarczy wysłać za pośrednictwem formularza wniosek wizowy oraz tą samą drogą zdobędziemy wizę.

To, jak szybko uzyskamy wizę, zależy od tego w jakim celu wyjeżdżamy do Australii. Jeśli na przykład jesteśmy rezydentami Stanów Zjednoczonych i marzymy o tym, by zwyczajnie wybrać się w to miejsce na wycieczkę, to e wiza do Australii dla mieszkańców USA, zostanie nam wydana w ciągu najwyżej dwóch tygodni od dostarczenia wniosku wizowego. Pamiętać trzeba, że ten model wizy, wydawany jest na przebywanie w kraju nie dłuższy aniżeli 90 dni.

Kolejnym powodem do dysponowania australijską wizą, jest gotowość podjęcia tymczasowej pracy na tym obszarze. W związku z tym, także powinniśmy złożyć wniosek internetowy o uzyskanie wizy. Australijska wiza dla rezydentów Stany, w tym wypadku również wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla osób które, postanawiają na dłużej udać się do Australii, e wiza Australia dla obywateli USA wydawana jest na wniosek strony, zapraszającej konkretną osobę do siebie. Czyli przykładowo firma X, chce zaangażować do pracy pana Y na okres dwóch lat i w związku z tym, wysyła prośbę o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza zostaje wydana na czas trwania kontraktu, a więc na 2 lata.

Więcej informacji:
australian visa for us citizen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *