Urlop na Sri Lance

W przymierzaniu się do odległych wyjazdów w dzisiejszym świecie nadzwyczajnie ciężko poradzić sobie nie posiadając dostępu do sieci. W sytuacji gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedne z pierwszych haseł na temat tego państwa, które wyświetlą się w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Z racji na umieszczenie geograficzne, o sprzyjającą pogodę nie ma potrzeby się tam przejmować przez cały rok. W czasie tym, czyli w połowie miesiąca grudzień temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza w dzień i ponad 20 w czasie nocy. Świąteczny wypad na Sri Lankę może okazać się więc przyjemnie spędzonym czasem z dala od grudniowej słoty, która z reguły bywa wtenczas w Polsce. Szczególnie, że czas od grudnia do kwietnia to idealny czas, aby rozkoszować się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym czasie jeszcze raz powinno się odwołać się do warunków pogodowych. A więc, wówczas gdy w Polsce grzejemy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Dla niezorientowanych… całkowity czas jest deszcz, co właściwie nie zachęca do wysuwania nosów spod dachów i rozkoszowania się spektakularnymi okolicznościami przyrody, jakich na Sri Lance multum. Jeżeli chodzi o grudzień, patrząc na wykresy atmosferyczne, raczej z trudem o deszcz. A tymczasem zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą aplikujemy korzystając ze słonecznych uroków.

Planując podróż na Sri Lankę priorytetowo powinno się pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Są dwa sposoby.

Główny lotniskowy: jak już dotrzemy na miejsce, za 40 amerykańskich dolarów da się nabyć zaświadczenie , które nas uprawnia do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: staramy sie wyszukać w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW opłacamy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

O ile przewidujecie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, przez 48 godzin zdołacie spędzać czas na jej terytorium bez wymogu posiadania wizy.

Gdy chodzi o finansową stronę tego typu eskapady, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak nieomalże zawsze przy azjatyckich wyprawach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt między 1000-2000 zł obie strony. Z kolei zapłaty na miejscu, dla nas Polaków, winny brzmieć dosyć subtelnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Zapewniam, że na pożywieniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

W takim razie, tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz także:

Sri lanka visa online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *