Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony głównie z walką z udziałem Amerykanów, która zresztą sfinalizowała się dla nich haniebną stratą.

Aktualnie wprawdzie jest on ciekawym krajoznawczo miejscem. Pozwala na zapoznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość przyzwoite pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam blisko 7,5 mln osób.

Łatwo tutaj wyszukać nocleg w przystępnej cenie, a wiele interesujących turystycznie miejsc znajduje się w środku miasta. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu można rozłożyć zwiedzanie na kilka dni bądź opracować trasę na dwa dni w stolicy, i następnie wyruszyć w wycieczkę w inne atrakcyjne krajoznawczo miejsca tego typu jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Każde tego typu lokalizacje są poprawnie przedstawione w sieci, toteż zaplanowanie podróży nie powinno uczynić problemu.

Kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę?

Dla odwiedzających Wietnam pogoda zdoła być wystarczająco przyjazna zwłaszcza jesienią oraz wiosną. Zimą, choć nie jest bardzo chłodno (nie licząc regionów górskich), to występują duże opady. Latem natomiast trzeba usposobić się na temperatury około 40 stopni Celsjusza. Wilgoć powietrza w miesiącach letnich sięga aż 90 procent. Ponieważ aura pogodowa różni się na północy i na południu państwa, najlepiej opracować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Powinno się zaopatrzyć się w nie przed odjazdem, ponieważ płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego rodzaju jak Uber, przyjdzie nam pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, gdy otrzymamy pieniądze o dużych nominałach. Przykładowo 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi możemy znaleźć w cenie od 50 złotych w w najwyższym stopniu turystycznych miastach. Jeżeli nie pozwolimy się wprowadzić w błąd, możemy spodziewać się niezapomnianej wycieczki przy małym wydatku. Zdobycie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeżeli zatem poszukujesz niezapomnianych przygód udaj się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
vietnam visa requirements.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *