Jak wybrać płytki do łazienki?
Urządzenie łazienki nie należy do łatwych zadań. Styl wystroju, dostosowana do niego armatura łazienkowa, glazura, płytki podłogowe, meble łazienkowe i dekoracje muszą się zestawiać w całość i równocześnie być użyteczne. Przede wszystkim w małej również rumianej łazience (takie w większości wypadków są w polskich domach). Jak urządzić łazienkę, aby każdy czynnik do siebie pasował?

Kafelki łazienkowe i armatura – jaką podjąć decyzję??

Planując renowację łazienki czy urządzając pomieszczenie w stanie surowym trzeba zacząć od ustalenia jaka armatura łazienkowa będzie dla nas korzystna i gdzie umieścić prysznic bądź wannę, jeżeli istnieje alternatywa zmiany przyłączy. Te dwa szczegóły zajmują najwięcej miejsca dlatego powinny być priorytetem. Potem trzeba pomyśleć o miejscu położenia wc oraz umywalce, a nawet o pralce, pod warunkiem że się pomieści. Po wyborze jakie urządzenia chcemy mieć w łazience i gdzie je ustawić można rozpocząć planować aranżację wnętrza zaczynając od kafelek.Płytki ceramiczne wolno wyszukać w wielu wariantach. Podstawą jest aczkolwiek, żeby płytki łazienkowe były wodoodporne, a płytki podłogowe nie były śliskie. W toalecie powstaje dużo pary wodnej, jaka się osadza chociażby na ścianach, a podłogę szybko można polać wodą po czym na tej mokrej podłodze się poślizgnąć, w związku z tym bardzo ważne jest sprawdzenie czy płytki są odporne na wodę a także czy nie będą śliskie.

Pięknie zaaranżowana łazienka

Dopiero drugorzędną sprawą jest wybór odcieni lub kształtów kafelek łazienkowych czy też armatury, lecz jest to znaczące z designerskiego względu. Należałoby już od pierwszych faz remontu przewodzić się modą towarów, które najbardziej nam się podobają, a nie wyłącznie ich przydatnymi rolami.

Warto też nabyć do łazienki duże lustro, które można powiesić nad umywalką nie tylko dlatego, żeby ujrzeć w nim pełną buzię czy również sylwetkę, ale też dlatego, iż tego typu obiektem można rozjaśnić oraz optycznie zwiększyć to pomieszczenie.

W łazienkach wolno wykorzystywać każdy kolor, ale jeśli pomieszczenie jest nieduże lepiej postawić na jasne płytki ceramiczne oraz umeblowanie w jasnej kolorystyce. Duże łazienki można akcentować ciemnymi odcieniami, bo nie będą dominujące na wielkiej powierzchni.

Więcej przydatnych informacji: glazura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *