Podróż do Indi

Nie da się nie powiedzieć, że jeżdżenie na wakacje stało się niedawno niezmiernie modne. Dzieje się to dlatego, iż społeczeństwo wydaje się być coraz to bogatsze. Swoją drogą dostęp do transportu podniebnego jest stanowczo łatwiejszy i tańszy, w takim razie przekłada się owo na podwyższenie popytu na przemieszczanie się owego rodzaju transportem.

O wiele częściej planujemy podróżować po Europie, ponieważ jest to dla nas naturalnie łatwiejsze. Dodatkowo kultura europejska nie wyróżnia się, aż w takim stopniu w poszczególnych państwach na starym kontynencie.

Udając się do Portugalii, Grecji bądź Rumunii, mniej więcej wiemy czego możemy się spodziewać. Nieznacznie w inny sposób przypadek wygląda w czasie eskapady w dużo bardziej egzotyczne destynacje. Spora rzesza ludzi marzy o podróży do Indii i ów kraj jest niesłychanie nierzadko wymieniany jako cel podróży.

Wypada jednakowoż przyznać, iż w gruncie rzeczy nie wiemy zbyt wiele o tym państwie.

Zwyczajnie wówczas wyszukując frazę: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się kilku rzeczy, o których nie posiadaliśmy pojęcia.

Indyjska kuchnia

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z owym państwem, to zwłaszcza coraz słynniejsze niedawno restauracje indyjskie.

Miejsca takie naturalnie przewodzone są przez rzeczywistych Hindusów oraz oferują autentyczne potrawy z tego regionu. Szukając takiego miejsca w naszym kraju, wskazane jest rozglądać się za miejscami, posiadającymi prawdziwy piec tandoor, w którym przyrządzana jest część straw.

Trzeba posiadać wiedzę, iż nie wszystkie restauracje korzystają z tego wyposażenia, co jest sprzeczne z pierwotną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla polskich obywateli Indie to dodatkowo bollywoodzkie produkcje, które jednak w naszym państwie nie cieszą się wielką popularnością. Jakkolwiek wyjeżdżając do kraju leżącego na Półwyspie Indyjskim wypada znać parę elementarnych faktów odnośnie powyższego miejsca. Jeżeli rozchodzi się o Indie, czas posiadają zupełnie odrębny aniżeli kraje europejskie. Tak więc trzeba dołączyć 4.5h godziny do polskiego czasu. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej niż my i kładą się spać także wcześniej. Pożądane byłoby zdobyć dane w kwestiach finansowych. Jeśli chodzi o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Czytaj również:

indian visa application

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *