Jakie formalności trzeba dokonać, żeby podróżować do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny okręg Ziemii, w związku z tym udając się w to miejsce, trzeba mieć orientację w obecnych regulaminach prawa, bo w przeciwnym razie zdoła nas zastać zdziwienie. Na pewno potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu państw, które potrzebuje od cudzoziemców tego typu dokumentu.

Dlaczego w Indiach konieczna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India078.jpg
Powód jest banalny, gdyż bez niej nie jesteśmy w stanie wjechać na terytorium Indii. Fortunnie wolno starać się o nią drogą internetową, przez co formalności są mniej kłopotliwe a także zmniejsza się czas wyczekiwania. Trzeba wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego i tam wypisać poprawny wniosek. Jest on dość skrupulatnie zbudowany i obejmuje niemało pytań związanych z osobą kandydata starającego się o e-wizę.

Przebrnięcie przez stos tych wszystkich formalności nastręcza dużo wysiłku. Formularz agencyjny zapisy jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India068.jpg
Głównie wiza turystyczna jest przyznawana na znacznie dłuższy okres. Indie umożliwiają zagranicznym turystom zostać na swoim terenie na czas sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną trzeba się ubiegać przez ambasadę. Dodatkowo jest ona znacznie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią czekać co najmniej rok a nawet nie za każdym razem udaje się ją uzyskać.

W przypadku e-wizy jest odmiennie. Indie nie sprawiają nikomu kłopotów jeżeli, że dane z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu i że uprzednio ureguluje się należności. Trzeba także mieć na uwadze by podczas naszego pobytu na terenie Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie bardzo tego pilnują oraz za nieprzestrzeganie tego prawa, grozi deportacja. Nie można również zapominać, że e wizę wolno użyć tylko dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe a kolejny raz przy wyjeździe z Indii. Istotną sprawą jest również oznaczenie we wniosku internetowym, które miejscowości zamierza się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do uzyskania indyjskiej e-wizy.

Zobacz więcej:
indian visa application.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *