Urządź swoją kuchnię w stylu retro!

Budujesz, odnawiasz, a może urządzasz swoje kąty? Znajdujesz się właśnie przed projektowaniem kuchni? Zapoznaj się z niniejszym artykułem a następnie zainspiruj się retro wzornictwem!

W jakim stylu urządzić kuchnię?

Zainwestowanie w idealną kuchnię będzie zawsze bezpiecznym sposobem. Bowiem jest ona nie jedynie ponadczasowa, ale także w najwyższym stopniu wydajna. Do jej zaaranżowania selekcjonuje się skromne szafki upiększone płycinami, kamienny zlew i również luksusową płytę grzewczą.
Z kolei kuchnia w przeszłym stylu opiera się nie jedynie na tradycyjnych drewnianych meblach, jednak stanowi również swego rodzaju pretekst do wystawienia na widok wszelkich własnych skarbów. Dlatego w kuchni urządzonej w stylu retro zdołamy sobie pozwolić na przykład na prezentowanie wielu miedzianych garnków lub angielskiej zastawy, a na szafkach lokujemy zbiór waz, dzbanuszków, bądź glinianych rondli. Tego typu aranże nie zdołałyby się odnaleźć w nowoczesnej kuchni, która epatuje przede wszystkim błyszczeniem nieskazitelnych frontów i blatów. Kuchnia w stylu retro topunkt, w którym uwielbiamy posiadać sporo dziwnych przedmiotów, bo możliwie całość zdoła tworzyć szczegół aranżacyjny.

W jaki sposób zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną istotę wszystkich kuchni tworzy jej umeblowanie. Co z tego wynika, próbując wykreować aranżację wnętrz w stylu retro każde nasze meble powinny być po pierwsze z drewna i najlepiej możliwie najjaśniejsze, w takim razie białe lub w słonecznych tonach beżu. Należy w związku z tym szczególną atencję odnieść na szczegóły, w tymróżnorodnego typu klamki a także uchwyty, które także powinny być stylizowane na w znacznym stopniu starsze.
Kolejny znaczący detal retro wystroju kuchni to przybory AGD. Z pomocą przybywa tutaj niemało firm, jakie mają w swojej ofercie sprzęty stylizowane na lata 50-te i 60. W takim stylu, zarówno lodówki, kuchnie gazowe a także roboty kuchenne powinny posiadać jak najbardziej koliste obrysy a także barwne obudowy. Jednakże w największym stopniu modnym sprzętem w stylu retro jest zapewne kuchnia gazowa retro.
Odcienie kuchni w stylu lat 50.-60. powinna ograniczać się do pasteli, czyli wszelkich ciepłych a przede wszystkim delikatnych tonach błękitu, pudrowego różu, pastelowej zieleni i pastelowo-żółtego. Niemniej jednak podstawową gamę kolorystyczną powinny tworzyć po pierwsze biel a także ecru. Należy z kolei w całości ustąpić z ponurych kolorów, wszelkie intensywniejsze tony powinno się wprowadzać tylko w dekaracjach.


O czym w dalszym ciągu wskazane jest pamiętać, aranżując kuchnię w stylu retro?

– porządne oświetlenie – kuchnia w stylu retro powinna sprawiać wrażenie jasnej i promiennej;
– interesujące dodatki, takie jak dekatyzowane doniczki a także inne drobne składniki, jakie budują atmosferę retro;
– właściwe materiały – w kuchni retro powinno się zauważyć głównie drewno, aluminium i szkło;
– zachowanie umiaru, ponieważ nadmierna dosłowność w komponowaniu retro wnętrza zdoła stworzyć niepoważny efekt.

Zwróć uwagę w związku z powyższym także, że jednym z szczegółów, z jakim najbardziej wiąże się kuchnia w stylu retro jest kuchnia gazowa w stylu retro. Wobec tego projektuj z głową swoje retro aranżacje!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: kuchnia gazowa w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *