Nabycie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem bardzotrudnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to świetna sugestia dla wszystkich ludzi, jakie w najbliższym terminie chcą polecieć do Kanady, jednakże nie posiadają podstawowego pojęcia w jaki sposób nabyć wizę.

O czym należy pamiętać? – Kanada wiza
Po pierwsze trzeba wspomnieć o fakcie, iż wiza do Kanady> jest wymagana nie tylko w razie przyjazdu do tego pięknego państwa, jak w trakcie wycieczki przejazdem. Polacy, którzychcą odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach krajoznawczych nie potrzebują standardowej wizy. W Współcześnie konieczny jestzaledwie zaświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki wolno otrzymać internetowo, bez potrzeby opuszczania zmieszkania.

eTa do Kanady online

Pozyskanie dokumentu eTA pochłania dosłownie parę minut i co najistotniejsze wszystko wolno spełnić za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest więc ogromną gospodarnością czasu, środków a także znacznych nerwów. Żeby zdobyć wymagane dokumenty należy wypisać konkretny wniosek, który, można wyszukać na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, jednakże niestety osiągalny jest tam tylko w języku angielskim i francuskim. Po uzupełnieniu wniosku trzeba odpowiedzieć na parę prostych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy relacje z osobami chorymi na tuberkulozę itp.). Do pozyskania dokumentu eTA potrzebny jest paszport oraz adres e-mail, na który otrzymany zaświadczenie eTA.

Ile zapłacę za eTA?

eTA do Kanady to suma mniej więcej 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Wpłaty wolno oczywiście w wygodny sposóbzrealizować online z wykorzystaniem karty kredytowej. Pamiętać trzeba także o tym, iż za sprawą eTA zdołamy w Kanadzie zatrzymywać się maksymalnie do 6 miesięcy. Wskazane jest dodać także o tym, że dokument istotny będzie przez okres 5 lat od chwili wydania. Podróż odbywa się jedyniena podstawie paszportu, w następstwie czego nie ma potrzeby printowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę jest dozwolone zapisać online zaledwie jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce implikuje to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięć razy. Jak nadmieniono u góry wiza jest ważna tylko w czasie 5 lat, lecz jeśli Twój paszport uprzednio straci ważność, tomechanicznie wiza również przestanie obowiązywać. Czas otrzymywania elektronicznej wizy zajmuje tradycyjnie od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie ukończenia wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *