Wiza do Kanady? Sprawdź, jak otrzymać wizę eTA Canada

Planujesz podróż do Mekki? Zapewne będziesz potrzebował eTA Canada. To dokument, który uwierzytelnia twoją tożsamość i uprawnia cię do przejścia granicy. Sprawdź, czym różni się od tradycyjnej wizy oraz kiedy jest wymagana, a także kiedy wygląda procedura ubiegania się o canadian eTA.

Czym jest eTA Canada oraz czym różni się od standardowej wizy?

eTA Canada to nic innego jak Canada visa online w wersji elektronicznej. Elektroniczna wiza wydawana jest na parę tygodni, i podobnie jak standardowa wiza istnieje w kilku typach: eTA w celach turystycznych albo biznesowych.
Z racji że cały proces ubiegania się o eTA odbywa się przez Internet, kwestii formalnych jest sporo mniej i procesują się szybciej. To spore ułatwienie dla osób które, podróżują do Kanady. Wcześniej musiały liczyć się z koniecznością wizyty w ambasadzie i znacznie dłuższym czekaniem na otrzymanie uprawniającej do przylotu Canadian visa.

Kto jest uprawniony do otrzymania eTA Canada?

Obywatele poszczególnych krajów nie muszą już posiadać tradycyjnej, papierowej wizy, by wjechać na teren Kanady. Tego rodzaju dokument można zastąpić wizą elektroniczną – eTA Canada.
Niektórzy podróżni są zwolnieni z posiadania elektronicznej wizy.
Elektroniczna visa to Canada nie jest wymagana także wtedy, jeśli granica z Kanadą nie jest przekraczana drogą powietrzną, a drogą wodną lub lądową – np. Kanada jest następnym przystankiem w wycieczce po Stanach Zjednoczonych.

Jak uzyskać wizę eTA Canada?

Jak uzyskać wizę eTA Canada? Wystarczy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego i wypełnić wniosek personalnymi danymi, i wypisać konieczne informacje kontaktowe. We wniosku znajdują się również pytania dotyczące poprzednich pobytów w Kanadzie oraz możliwych odmów przejazdu.
Na decyzję o przyznaniu eTA czeka się do 72 godzin, jednak zdarza się, iż zatwierdzona eTA to Canada pojawia się w parę minut od momentu dostarczenia wniosku. Procedura jest wobec tego szybki i łatwy do ukończenia.

Więcej informacji: eta Canada|Canadian eta|Canada visa online|Canada eta application.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *