Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce rozmyśla o transferze swojego przedsiębiorstwa do innego kraju. Czy Federacja Rosyjska będzie w takim razie najlepszym rozwiązaniem?

Aż 17 milionów kwadratowych przestrzeni oraz 142 milionymieszkańców, metropolie oraz malutkie miasteczka, a w związku z tym wielkie zapotrzebowanie na przeróżne usługi a także materiały – Federacja Rosyjska nadaje się do tego aby byćimponującym miejscowością doustanowienia swojego interesu.

Federacja Rosyjska jednak nieco okazjonalnie wybierana jest przez Polaków jako miejsce nawiązania działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednakże, że własny firma w Rosji tokiepska propozycja. Także w tym kraju przedsiębiorcy zdołają liczyć wysokie zarobki oraz szereg dodatkowych udogodnień, w tym scalonych ze zwolnieniem z niektórych kwot czy też ich sporym obniżeniem.

Jeśli chodzi o biznes rosja to jest onatrakcyjnym zagraniem. Które odmiany spółek dostępne są w tym kraju i w jaki sposób wolno ustanowić w tym miejscu własną działalność?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Firma w Rosji jest w stanie być kierowana zarówno w formie organizacji prywatnej, jaka jest odpowiednikiem jednoosobowej jednostki w Polsce, jak również w formie spółki.

Rodzaje spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nieustawowa liczba wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone powołać też jako:
• prywatny przedsiębiorca (PP)
• przedsiębiorstwo z wkładem kapitału zagranicznego.

Dobór stosownej formy organizacjiorganizacji – organizacja osobista, z wkładem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od subiektywnych oczekiwań oraz potrzeb przedsiębiorcy w aspekcie prowadzenia własnego biznesu.


Skorzystaj z kompetentnej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku zakładania firmy w innych krajach za granicą, zarówno w ciągu powoływania swojej działalności w Rosji wskazane jest skorzystać z pomocy zawodowców. W problemie „biznes rosja” własne usługi przedkładają po pierwsze działalności konsultingowe, które mają w swojej ofercie usługę rejestracji spółki w tym kraju.

Aby wejść w ruski biznes, konieczne jest przebrnięcie przez zawiły system przepisów a także płatności, w takim razie najlepiej poczynić to z profesjonalistami w tejsferze.

Więcej na: biznes rosja


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *